Ievads
Skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju instrumenti, piemēram, šķēres, ķemmes, otas un pincetes, ir svarīga viņu ikdienas darba sastāvdaļa. Taču bieži vien var aizmirst, cik svarīga ir šo instrumentu tīrība. Rakstā galvenā uzmanība pievērsta tam, kāpēc skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem tīrība ir tik svarīga un kā nodrošināt, lai viņu instrumenti vienmēr būtu klientiem draudzīgi, profesionāli un droši.
Lasīt vairāk: HIGIĒNAS PRASĪBAS SKAISTUMKOPŠANAS SALONOS
Iekārtu un instrumentu dezinfekcijai skaistumkopšanas pakalpojumos parasti tiek izmantotas ķīmiskas metodes (dezinfekcijas līdzekļi). Lai veiktu regulāru dezinfekciju, personālam ir jāzina dezinfekcijas procesa principi un jābūt attiecīgi apmācītam.
Dezinfekcijas līdzekļi pieder pie biocīdiem. Saskaņā ar Igaunijā spēkā esošajiem likumiem nereģistrētu vai nelicencētu biocīdu lietošana un izplatīšana ir aizliegta un sodāma.
Ķīmiskās dezinfekcijas laikā šķīdumam pilnībā jānosedz instrumenta virsmas un dobumi. Instrumenta slēdzenes ir jāatslēdz, un priekšmeti, kas sastāv no vairākām daļām, jāievieto šķīdumā tikai pēc izjaukšanas.
Pēc dezinfekcijas instrumenti/piederumi rūpīgi jāizskalo zem tekoša krāna ūdens un pēc tam jāizžāvē.
Ķīmiskos dezinfekcijas līdzekļus pēc aktīvās sastāvdaļas var iedalīt divos: spirtu saturošie un bezalkoholiskie dezinfekcijas līdzekļi. Izvēloties produktu, ievērojiet ražotāja norādījumus.
Spirti – etanols, n-propanols, izopropanols. Ātra pretmikrobu iedarbība tiek sasniegta pie 60-90% alkohola satura. Dezinficējamā virsma un instrumenti ir jānotīra iepriekš, jo spirts neiedarbojas caur organiskiem netīrumiem. Alkoholi var sabojāt dažus materiālus, piemēram, gumiju, plastmasu, plexiglas, koka virsmas, ādu un mākslīgo ādu.
Alkoholu nesaturošus dezinfekcijas līdzekļus izmanto pret spirtu izturīgām virsmām:
Uz ķīmiskajiem dezinfekcijas līdzekļiem skaistumkopšanas pakalpojumos attiecas šādas prasības, kas personālam ir jāzina:
Darbības vietā, kur tiek izmantoti atkārtoti lietojami griešanas un duršanas instrumenti, jāievieš atkārtoti lietojamo instrumentu sterilizācijas procedūra. Lai veiktu regulāru sterilizācijas procedūru, personālam ir jāzina procesu principi un
tikt attiecīgi apmācītam.
Ja sterilizācijas process netiek īstenots, jāizmanto tikai vienreizējās lietošanas instrumenti. Tomēr šajā gadījumā nedrīkst mēģināt dezinficēt un atkārtoti izmantot šos instrumentus. Vienreiz lietojamu sterilu ierīci/instrumentu var lietot līdz derīguma termiņa beigām. Derīguma termiņš ir norādīts uz iepakojuma.
Skaistumkopšanas darbinieka darbības vietā jābūt sterilizācijas ierīces lietošanas pamācībai un izmantoto metožu aprakstam. Procesa izsekojamības nolūkos ieteicams vest dienasgrāmatu, kurā būtu sniegts pārskats par skaistumkopšanas darbinieces darba vietā sterilizēto instrumentu sarakstu, sterilizācijas regularitāti, metodēm, darbības traucējumiem un iekārtu apkopes un kalibrēšanas operācijām.
Skaistumkopšanas darbinieka darbības vietā jābūt sterilizācijas ierīces lietošanas pamācībai un izmantoto metožu aprakstam. Procesa izsekojamības nolūkos ieteicams vest dienasgrāmatu, kurā būtu sniegts pārskats par skaistumkopšanas darbinieces darba vietā sterilizēto instrumentu sarakstu, sterilizācijas regularitāti, metodēm, darbības traucējumiem un iekārtu apkopes un kalibrēšanas operācijām. .
Lasīt vairāk: INFEKCIJAS SLIMĪBAS – SKAISTUMKOPŠANAS SALONU BRIESMAS
Kopsavilkums
Tīrība ir ļoti svarīga skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai, jo tā tieši ietekmē klientu veselību, drošību un vispārējo pieredzi. Regulāra tīrīšana un dezinfekcija nodrošina, ka klientiem vienmēr tiek piedāvāts vislabākais serviss, vienlaikus saglabājot uzņēmuma kā profesionāla un uzticama pakalpojumu sniedzēja reputāciju.