Ievads
Masāža ir darbība ar ārstniecisku efektu gan uz fizisko, gan garīgo labsajūtu. Taču masāžas terapeita darbā svarīgi nodrošināt augstus higiēnas standartus, lai pasargātu gan klientus, gan sevi no slimību izplatības. Šajā rakstā mēs aplūkojam svarīgās higiēnas prasības, kas jāievēro masieriem, lai radītu drošu un veselīgu vidi.
Ir svarīgi ievērot personīgo tīrību. Masieriem katra darba diena jāsāk ar dušu un pārģērbšanos tīrās drēbēs. Tas nodrošina, ka klients netiek pakļauts nepatīkamām smakām vai netīrumiem un rada profesionālu un uzticamu iespaidu.
Lasīt vairāk: SKAISTUMKOPŠANAS SPECIĀLISTIEM – HIGIĒNAS PRASĪBU NOZĪ
Dažādu instrumentu lietošana un tīrīšana – Masieriem jānodrošina, lai viņu darbarīki, tostarp masāžas galdi, dvieļi un eļļas, būtu tīri un dezinficēti. Pēc katra klienta apkalpošanas visas virsmas ir rūpīgi jānotīra un jādezinficē, lai novērstu infekcijas izplatīšanos.
Iekārtu un instrumentu dezinfekcijai skaistumkopšanas pakalpojumos parasti tiek izmantotas ķīmiskas metodes (dezinfekcijas līdzekļi). Lai veiktu regulāru dezinfekciju, personālam ir jāzina dezinfekcijas procesa principi un jābūt attiecīgi apmācītam.
Dezinfekcijas līdzekļi pieder pie biocīdiem. Ķīmiskās dezinfekcijas laikā šķīdumam pilnībā jānosedz instrumenta virsmas un dobumi. Instrumenta slēdzenes ir jāatslēdz, un priekšmeti, kas sastāv no vairākām daļām, jāievieto šķīdumā tikai pēc izjaukšanas.
Pēc dezinfekcijas instrumenti/piederumi rūpīgi jāizskalo zem tekoša krāna ūdens un pēc tam jāizžāvē.
Biežāk sastopamās aktīvās sastāvdaļas ķīmiskajos dezinfekcijas līdzekļos
Ķīmiskos dezinfekcijas līdzekļus pēc aktīvās sastāvdaļas var iedalīt divos: spirtu saturošie un bezalkoholiskie dezinfekcijas līdzekļi. Izvēloties produktu, ievērojiet ražotāja norādījumus.
Alkoholi –etanols, n-propanols, izopropanols. Ātra pretmikrobu iedarbība tiek sasniegta pie 60-90% alkohola satura. Dezinficējamā virsma un instrumenti ir jānotīra iepriekš, jo spirts neiedarbojas caur organiskiem netīrumiem. Alkoholi var sabojāt dažus materiālus, piemēram, gumiju, plastmasu, plexiglas, koka virsmas, ādu un mākslīgo ādu.
Alkoholu nesaturoši dezinfekcijas līdzekļilieto uz spirtu izturīgām virsmām:
Lasīt vairāk: COVID-19 – NORĀDĪJUMI SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEDZĒJIEM
Prasības attiecas uz ķīmiskajiem dezinfekcijas līdzekļiem
Uz ķīmiskajiem dezinfekcijas līdzekļiem skaistumkopšanas pakalpojumos attiecas šādas prasības, kas personālam ir jāzina:
Uz Ketehigiju. Roku mazgāšana un dezinfekcija pirms un pēc katra klienta apkalpošanas – Masieriem ir jāievēro stingra roku higiēna, lai novērstu slimību izplatīšanos. Pirms katras masāžas rokas rūpīgi jānomazgā ar ziepēm un pēc pabeigšanas jādezinficē ar spirtu saturošu roku dezinfekcijas līdzekli.
Tīras un mazgājamas drēbes. Masieriem jābūt tīru un ērtu apģērbu komplektam, ko vajadzības gadījumā var pārģērbt. Apģērbam jābūt no elpojoša materiāla, lai novērstu svīšanu un nepatīkamas smakas.
Pareiza ventilācija. Ventilācijas sistēmas izmantošana telpā – Jānodrošina pietiekama ventilācija darba telpās. Laba gaisa cirkulācija palīdz samazināt gaisā esošo baktēriju un vīrusu koncentrāciju un rada klientiem ērtāku vidi.
Higiēnas uzvedība un komunikācija. Papildus fiziskajai higiēnai svarīga ir arī profesionāla uzvedība un komunikācija. Masieriem jābūt pieklājīgiem, cieņpilniem un vērīgiem pret klientu vajadzībām, kā arī jāievēro privātuma un konfidencialitātes principi.
Lasīt vairāk: NAGU TEHNIĶIS – HIGIĒNAS PRASĪBU NOZĪME
Kopsavilkums
Hhigiēna ir viens no svarīgākajiem masiera darba aspektiem. Tīrības un dezinfekcijas nodrošināšana ne tikai pasargā klientus no iespējamām infekcijām, bet arī palīdz veidot profesionālu un uzticamu tēlu. Masieriem jāievēro stingras higiēnas prasības, tostarp pareiza roku higiēna, aprīkojuma dezinfekcija un telpu ventilācija, lai nodrošinātu savu klientu un sevis drošību un labsajūtu. Tas ir vienīgais veids, kā nodrošināt drošu un veselīgu vidi gan darbiniekiem, gan viņu klientiem.