Higiēnas noteikumi frizieriem: visaptveroša rokasgrāmata

Neatņemama friziera darba sastāvdaļa ir higiēnas noteikumu ievērošana. Šie noteikumi ne tikai nodrošina drošus darba apstākļus meistaram, bet arī nodrošina ērtu un drošu apkalpošanu klientiem. Neatkarīgi no tā, vai procedūra ir matu griezums, manikīrs vai ilgviļņi, katrā posmā ir stingri jāievēro instrumentu dezinfekcijas un friziera personīgās higiēnas standarti. Papildus dezinfekcijai vai sterilizācijai paredzēto instrumentu apstrādei ir jāpievērš uzmanība darba vietas tīrībai, kā arī jāveic vairāki higiēnas pasākumi. Atbilstība visām prasībām un darba drošības noteikumiem ir panākumu un profesionalitātes atslēga frizieru nozarē.

 

Higiēnas principi friziera darbā

Strādājot frizētavā, ir stingri jāievēro darba vietas higiēniskās aprūpes un speciālista personīgās higiēnas standarti. Šie nosacījumi ietver prasību ievērošanu, instrumentu dezinfekciju un sterilizāciju, pareizu darba vietas un aprīkojuma uzglabāšanu, kā arī friziera personīgo higiēnu un instrumentu lietošanas noteikumus. Šie principi nodrošina drošu un kvalitatīvu klientu apkalpošanu un atbalsta salona darbinieku veselību un labsajūtu.

Higiēnas standarti

Galvenais uzdevums ir ievērot higiēnas noteikumus. Pirmkārt, pēc katra klienta nepieciešams dezinficēt friziera instrumentus. Tas ietver visus instrumentus matu griezumiem, manikīram un citām procedūrām. Instrumentu dezinfekcijai tiek izmantoti speciāli dezinfekcijas līdzekļi. Svarīgi ir arī pievērst uzmanību meistara darba vietas tīrībai.

Lasīt vairāk: ROKU MAZGĀŠANA SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEDZĒJIEM

 

Frizieru personīgās higiēnas noteikumi

Kosmetologa personīgā higiēna nav tikai vēlme izskatīties labi, tā ir vesela virkne pasākumu, kuru mērķis ir novērst infekciju izplatīšanos. Jebkura friziera darba vissvarīgākā daļa ir radīt klientiem drošu vidi, un personīgajai higiēnai tajā ir galvenā loma. Apskatīsim pamatnoteikumus:

  1. Rokas: Frizieriem regulāri un rūpīgi jāmazgā rokas ar ziepēm un karstu ūdeni, īpaši pirms darba uzsākšanas, pēc tualetes lietošanas un pirms katra apmeklētāja apkalpošanas. Pēc roku mazgāšanas ieteicams lietot roku dezinfekcijas līdzekli.
  2. Audums: Darba apģērbam jābūt tīram un kārtīgam. Tas jāmaina katru dienu vai tad, kad tas kļūst netīrs. Ieteicams izmantot darba priekšautus, kurus var viegli mazgāt un dezinficēt.
  3. Mati: Friziera matiem jābūt pareizi ieveidotiem, vēlams sakopotiem vai nostiprinātiem frizūrā, lai netraucētu darbam vai nesaskartos ar klientu vai darba instrumentiem.
  4. Matu aksesuāri: Visi piederumi, piemēram, ķemmes, matadatas un elastīgās lentes, regulāri jādezinficē.
  5. Nagi: Friziera nagi jāgriež īsi, bez gariem mākslīgiem nagiem, kas var kļūt par mikrobu avotu vai traucēt darbu. Uz nagiem nedrīkst būt spilgta laka, kas var novērst klienta uzmanību vai atstāt pēdas uz matiem.
  6. Personīgās lietas: Personisko priekšmetu (telefona, juvelierizstrādājumu, pulksteņu u.c.) izmantošana darba laikā ir jāsamazina līdz minimumam, jo ​​tie var būt potenciāli infekcijas avoti.
  7. Ādas slimības: Ja uz roku vai sejas ādas ir redzami bojājumi vai slimības, ieteicams uz laiku pārtraukt darbu līdz pilnīgai sadzišanai, lai novērstu infekciju pārnešanas iespēju.
  8. Maskas un cimdi: Infekcijas slimību izplatības apstākļos vai inficēšanās riska gadījumā ieteicams lietot vienreizējās lietošanas maskas un cimdus.

Šo vienkāršo, bet ārkārtīgi svarīgo noteikumu ievērošana palīdzēs nodrošināt gan friziera, gan viņa klientu drošību un komfortu.

Lasīt vairāk: PRASĪBAS SKAISTUMKOPŠANAS SALONIEM: PAMATNOTEIKUMI UN ASPEKTI

 

Friziera darba prasības

Katru frizieri pārbauda speciāli dienesti, kas uzrauga prasību izpildi. Šīs prasības attiecas ne tikai uz instrumentu un telpu apstrādi, bet arī uz komforta un drošības līmeni telpās. Jānodrošina laba ventilācija. Pieplūdes un izplūdes ventilācija var būt galvenais elements svaiga gaisa nodrošināšanā. Darba telpu temperatūrai, gaisa kondicionēšanai un papildu gaisa apkurei jāatbilst standartiem. Prasības attiecas arī uz instrumentu glabāšanas nosacījumiem, to apstrādes noteikumiem pēc katras lietošanas reizes un daudziem citiem darba aspektiem.

 

 

Darba instrumentu dezinfekcija un sterilizācija friziera darbā

Friziera darbs ir saistīts ar instrumentu saskari ar klientu ādu un matiem. Meistara galvenais uzdevums papildus kvalitatīvai procedūras veikšanai ir nodrošināt higiēnisku drošību saviem klientiem. Šajā procesā galvenā loma ir instrumentu dezinfekcijai un sterilizācijai.

Instrumentu dezinfekcijas metodes un līdzekļi

Instrumentu dezinfekcijas līdzekļus iedala ķīmiskajos un fizikālajos. Pirmajā grupā ietilpst šķīdumi, želejas un aerosoli, kas tiek uzklāti uz instrumenta virsmas un iznīcina mikrobus. Parasti dezinfekcijas process ar šādiem līdzekļiem ir ātrs, taču ir svarīgi ievērot lietošanas instrukcijas.

Fizikālās metodes ietver ultraskaņu un kvarca dezinfekciju. Ultraskaņas vannas efektīvi attīra instrumentus no mikrobiem, telpu un meistara darba vietas apstrādei tiek izmantota kvarca dezinfekcija.

Plastmasas instrumentu dezinfekcija

Plastmasas instrumentiem, piemēram, ķemmēm vai matu sukām, nepieciešama īpaša apstrāde. Plastmasas instrumentu dezinfekcija tiek veikta ar īpašiem līdzekļiem, kas nebojā to struktūru. Pēc katra apmeklētāja instrumenti uz noteiktu laiku jāievieto dezinfekcijas šķīdumā, kas norādīts uz produkta iepakojuma.

Šeit ir daži izplatīti instrumenti un metodes plastmasas instrumentu dezinfekcijai:

  • Kvartāra amonija savienojumi (QAC): Parasti tie ir ūdens šķīdumi, kurus plaši izmanto virsmu un instrumentu dezinfekcijai, jo tie ir droši plastmasas instrumentiem.
  • Alkohola šķīdumi:Plastmasas instrumentu dezinfekcijai var izmantot noteiktus spirta veidus, piemēram, izopropilspirtu vai etilspirtu. Tomēr ir svarīgi uzraudzīt koncentrāciju, lai nesabojātu plastmasu.
  • Virsmaktīvās vielas:tie iznīcina mikroorganismu membrānas, padarot tās īpaši efektīvas pret baktērijām un sēnītēm.
  • Gatavi dezinfekcijas līdzekļi: Daudzi profesionālās kosmētikas un higiēnas preču ražotāji piedāvā gatavus risinājumus vai mitrās salvetes plastmasas instrumentu dezinfekcijai.
  • Ultraskaņas vannas ar dezinfekcijas šķīdumu: Izmanto plastmasas instrumentu dziļai tīrīšanai un dezinfekcijai. Ultraskaņa pastiprina dezinfekcijas šķīduma iedarbību, iekļūstot pat grūti sasniedzamās vietās.
  • Produkti, kas satur skābekli (piemēram, ūdeņraža peroksīds):Tos var izmantot noteiktās koncentrācijās, lai dezinficētu plastmasas instrumentus.

Izvēloties dezinfekcijas līdzekli plastmasas instrumentiem, svarīgi ņemt vērā instrumenta sastāvu, ražotāja kopšanas instrukcijas un ieteikumus dezinfekcijas līdzekļa lietošanai. Tāpat regulāri jāpārbauda instrumentu stāvoklis, vai tie nav bojāti vai nodiluši, jo bojāti instrumenti var būt infekcijas avots.

Instrumentu sterilizācija: metodes un instrumenti

Atšķirībā no dezinfekcijas, sterilizācija iznīcina visus mikroorganismus, arī sporas. Manikīra instrumentiem un citiem asiem priekšmetiem parasti nepieciešama sterilizācija.

Izplatītākās instrumentu sterilizācijas metodes frizētavā ir termiskā sterilizācija sausā karstuma krāsnī vai autoklāvā, kur instrumenti tiek pakļauti augstām temperatūrām, kā arī ķīmiskā sterilizācija, kas tiek veikta ar speciāliem līdzekļiem, kas nodrošina visu mikroorganismu iznīcināšanu. . Tālāk ir norādītas dažas no visizplatītākajām sterilizācijas ķimikālijām:

  1. Hlorheksidīns ir antiseptisks līdzeklis, ko plaši izmanto ādas ārstēšanai pirms medicīniskām procedūrām. To var izmantot arī instrumentu un virsmu dezinfekcijai.
  2. Ūdeņraža peroksīds (ūdeņraža peroksīds) ir spēcīgs antiseptisks līdzeklis, ko var izmantot dažādu virsmu un instrumentu dezinfekcijai.
  3. Glutaraldehīds ir spēcīgs antiseptisks līdzeklis, ko izmanto medicīnisko instrumentu sterilizēšanai. Parasti izmanto autoklāvos.
  4. Kvartāra amonija savienojumi – Tādus savienojumus kā benzalkonija hlorīds plaši izmanto virsmu un instrumentu dezinficēšanai un dezinfekcijai.
  5. Alkohola šķīdumi – Ādas un instrumentu dezinfekcijai bieži izmanto spirtus, piemēram, izopropilspirtu un etanolu.
  6. Acetona peroksīds ir produkts, ar kuru var dezinficēt un dezinficēt dažādas virsmas un instrumentus.
  7. Aldehīds– Tāpat kā glutaraldehīds, formaldehīds un ortoftaldehīds ir spēcīgi dezinfekcijas līdzekļi un tiek izmantoti instrumentu sterilizēšanai.

Piemērotas ķīmiskās vielas izvēle ir atkarīga no konkrētajiem apstrādes mērķiem, instrumenta un virsmas materiāliem un atbilstības ražotāja norādījumiem un normatīvajām prasībām. Ir svarīgi lietot produktus atbilstoši ieteikumiem un ievērot derīguma termiņus.

 

Darba zona un instrumentu uzglabāšana

Friziera darbs prasa lielu atbildību ne tikai prasmju, bet arī higiēnas prasību ievērošanas ziņā. Jūsu darba zonas un instrumentu efektīvai uzglabāšanai ir svarīga loma infekciju novēršanā un kvalitatīva klientu apkalpošanas nodrošināšanā.

Tīrība un kārtība darba vietā

Uzturēt friziera darba vietu tīru un sakārtotu nav tikai estētikas jautājums. Tā ir nepieciešamība, kas veicina klientu komfortu, uzlabo darbības efektivitāti un samazina inficēšanās risku. Galvenie punkti tīrības nodrošināšanai ir šādi:

  • ikdienas tīrīšana;
  • regulāra dvieļu un palagu nomaiņa;
  • virsmu dezinfekcija pēc katra klienta.

Instrumentu uzglabāšana un tīrīšana pēc katras lietošanas reizes

Frizieru izmantotie instrumenti var kļūt par mikrobu avotu, ja tie netiek pareizi iztīrīti un dezinficēti. Pēc katras lietošanas instrumenti rūpīgi jānomazgā un jāapstrādā ar dezinfekcijas līdzekļiem. Pēc tam tie jāuzglabā slēgtos traukos vai īpašās sterilizācijas kastēs. Tas neļauj gaisā esošiem putekļiem un mikrobiem piesārņot jūsu instrumentus.

Sanitārā tehnika friziera darbā

Modernās sanitārās tehnoloģijas ļauj nodrošināt augstu higiēnas standartu. Tas ietver speciālas ultraskaņas vannas instrumentu dezinfekcijai, sterilizācijas iekārtas, kā arī iekārtas salona gaisa filtrēšanai un attīrīšanai. Šādas ierīces palīdz ne tikai uzturēt tīrību, bet arī pagarina instrumentu kalpošanas laiku.

 

Darba apstākļi un drošība frizētavā

Darbs skaistumkopšanas salonā nav bez tā īpatnībām un riskiem. Ar nepareizu pieeju darba procesa organizācijai var rasties daudzas problēmas, kas saistītas gan ar darba apstākļiem, gan darba drošību. Apskatīsim galvenos aspektus, kuriem jums vajadzētu pievērst uzmanību.

Normas un prasības darba apstākļiem

Ērtu darba apstākļu pamatā skaistumkopšanas salonā ir atbilstošas ​​ventilācijas, gaismas un temperatūras apstākļu nodrošināšana. Šie faktori tieši ietekmē darbinieka un klienta labklājību. Turklāt darba vietām jābūt pietiekami plašām, lai būtu pietiekami daudz manevrēšanas iespēju, un aprīkotām ar nepieciešamo aprīkojumu.

Darba drošības noteikumi un prasības

Drošība skaistumkopšanas salonā ir ne tikai rūpes par klientu veselību, bet arī drošas darba vides nodrošināšana darbiniekiem. Tas satur:

  • Personāla apmācība ugunsdrošības noteikumos.
  • Pirmās palīdzības aprīkojuma pieejamība negadījuma gadījumā.
  • Pareiza ķīmisko vielu lietošana un uzglabāšana.
  • Individuālo aizsardzības līdzekļu, piemēram, cimdu un masku, pieejamības nodrošināšana.

Frizētavā izmantoto materiālu un apģērbu higiēna

Salonā izmantotajam apģērbam un materiāliem jābūt higiēniski nevainojamiem. Regulāra darba apģērba, dvieļu un citu tekstilmateriālu mazgāšana un dezinfekcija ir obligāta. Turklāt visiem materiāliem, kas nonāk saskarē ar klienta ādu vai matiem, jābūt hipoalerģiskiem, lai novērstu alerģiju un alerģiskas reakcijas.

 

Frizieru pakalpojumu higiēna

Higiēnas prasības, strādājot ar klientiem

Strādājot ar klientiem, frizierim jānodrošina augsti higiēnas standarti. Pirmkārt, meistaram pirms darba uzsākšanas un pēc katra apmeklētāja apkalpošanas rūpīgi jānomazgā rokas, izmantojot antiseptisku roku mazgāšanu. Klienta ādas virsmas, īpaši galvas āda, jātīra ar speciāliem šim nolūkam paredzētiem instrumentiem.

Visi instrumenti, kas nonāk saskarē ar klienta ādu vai matiem, iepriekš jādezinficē. Manikīra, matu griezumu vai citu procedūru instrumenti pēc katras lietošanas reizes jādezinficē. Izmantojot matu materiālus un piederumus, piemēram, ķemmes vai klipšus, pārliecinieties, ka tie ir tīri un, ja nepieciešams, dezinficēti.

Ieteicams izmantot arī vienreizējo vai sterilizējamo apakšveļu. Tas ir īpaši svarīgi, ja klients ierodas uz procedūrām, kurām nepieciešama saskare ar atsegtu ādu.

Katram klientam jāizmanto tīri dvieļi un tie jānosūta mazgāšanai uzreiz pēc apkalpošanas. Strādājot ar kosmētikas līdzekļiem, ir jāpārliecinās, ka tie neizraisa alerģiskas reakcijas un ir piemēroti klienta ādas tipam.

 

Higiēnas prasības mazgāšanai, matu griešanai un citiem pakalpojumiem

Matu mazgāšana 

Ir ārkārtīgi svarīgi izmantot tīru ūdeni. Šampūni, kondicionieri un citi kosmētikas līdzekļi droši jāuzglabā hermētiski noslēgtos traukos, no kuriem vajadzības gadījumā tos var izņemt. Pēc jebkādu matu kopšanas līdzekļu lietošanas ieteicams rūpīgi izskalot klienta matus.

Matu griešana

Nogrieztās šķiedras nekavējoties jānoņem no ādas un darba zonas, un pēc katra klienta ir jādezinficē izmantotie instrumenti, piemēram, šķēres un griezēji.

Citas procedūras

Piemēram, ilgviļņu veidošanai vai matu krāsošanai jāizmanto vienreizējās lietošanas cimdi un aizsargmateriāli. Turklāt visiem frizieru pakalpojumos izmantotajiem materiāliem jābūt drošiem cilvēka veselībai un jāuzglabā saskaņā ar ražotāja ieteikumiem.

Lasīt vairāk:

 

Kopsavilkums

Mūsdienu skaistumkopšanas salonos, kur galvenā uzmanība tiek pievērsta augstākā līmeņa klientu apkalpošanai, nevar nenovērtēt higiēnas un drošības nozīmi. Higiēnas prasību ievērošana, instrumentu dezinfekcija un sterilizācija, kā arī pareiza darba vietas un aprīkojuma uzglabāšana ir ārkārtīgi svarīgi nosacījumi veiksmīgam un drošam uzņēmumam. Liela nozīme augsta servisa līmeņa uzturēšanā ir arī friziera personīgajai higiēnai, apiešanās ar instrumentiem un sanitārajām iekārtām. Visi šie aspekti ne tikai nodrošina ērtu un drošu klientu apkalpošanu, bet arī rūpējas par salona darbinieku veselību un labsajūtu. Galu galā, ievērojot šos pamatprincipus, skaistumkopšanas saloni var nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu, vienlaikus saglabājot savu klientu veselību un uzticību.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena40 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

  • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
  • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
  • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
  • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

  • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
  • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
  • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
  • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

  • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
  • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
  • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
  • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi